Home Hot News פצצת נוסטלגיה משולשת: Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

פצצת נוסטלגיה משולשת: Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

4
0
פצצת נוסטלגיה משולשת: Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

סוף לשמועות, להדלפות ולרמזים: Rockstar Games מכריזה רשמית על קאמבק של שלושת משחקי העולם הפתוח האגדיים שלה, עם הבטחה לשלל שיפורים מודרניים וזמינות כמעט בכל פלטפורמה שניתן לחשוב עליה – כולל הסמארטפונים שלנו

אחרי כמה הופעות אורח שלהם ברשת רק בימים האחרונים, נראה כי ליוצרים לא נותרה הרבה ברירה אלא להפוך את כל העסק הזה לרשמי: חברת Rockstar מכריזה על הפרויקט הבא שלה, שיחזיר את GTA 3 ואת צמד ההמשכים שלו אל מרכז הבמה במסגרת חגיגות יום הולדת 20 לכותר אשר שינה לגמרי את פני ז’אנר משחקי העולם הפתוח (ובמידה מסויימת גם סייע להפוך אותו לאחד מהגדולים והמצליחים ביותר בשוק כולו).

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition יהיה אוסף של GTA Vice City, GTA 3 ו-GTA San Andreas במהדורות מודרניות עם הבטחה לשיפורים גראפיים ושיפורי משחקיות מקיפים תוך שמירה על נאמנות לתחושה הכללית של גרסאות המקור, שמוכרות היטב כנראה לגיימרים וותיקים אך עשויות להיות אלמוניות יחסית עבור שחקנים צעירים שאהבו את GTA V או את Red Dead Redemption 2.

הטרילוגיה המשופרת תושק לפני סוף השנה, כלומר בתוך פחות משלושה חודשים, עבור כל פלטפורמה ביתית עדכנית רלוונטית – גם בדור הקודם של סוני ומיקרוסופט עם מכשירי ה-Xbox One וה-PlayStation 4, גם בדור החדש שלהן עם ה-Xbox Series S/X וה-PlayStation 5, גם עבור קונסולות ה-Switch של נינטנדו וגם עבור מחשבים אישיים, אם כי בבלעדיות דרך יישום ה-Rockstar Games Launcher (לפחות בשלב הראשון). במהלך השנה הבאה תגיע השקה של הטרילוגיה גם עבור עולם המובייל, הן בפלטפורמת אנדרואיד והן בפלטפורמת ה-iOS, כך שקהל היעד הפוטנציאלי יכלול כמעט כל אדם בעולם הזה עם עניין כלשהו במשחקי וידאו.

טרם ידוע לנו כמה תעלה הגרסה המחודשת של שלושת המשחקים יחדיו, אך בהתבסס על המחיר המומלץ הרשמי של חבילת הטרילוגיה הוותיקה שמוצעת כיום בחנויות המקוונות השונות – לא נופתע לראות כאן נסיון לגבות מחיר קרוב לזה של משחק בכיר מלא חדש (כלומר 50 דולר או 60 דולר, בקירוב)

שמועות מהשבועות האחרונים גורמות לנו להאמין כי הגרסאות האולטימטיביות של המשחקים נבנו מחדש במנוע ה-Unreal Engine 4 (כתחליף למנוע ה-RenderWare הקלאסי של Criterion עליו התבססו לפני יותר מעשור וחצי), וב-Rockstar מבטיחים לשתף רשמית בעוד פרטים במהלך השבועות הקרובים כך שנוכל להתרשם מהקפיצה הויזואלית אותה חוו ליברטי סיטי, וייס סיטי וסאן אנדראס.

עם זאת, סימן השאלה המרכזי שלנו ממשיך לרחף בינתיים דווקא מעל גזרת הסאונד. תחנות הרדיו של משחקי GTA מהוות את אחד מסימני ההיכר הבולטים בהם, תודות לשילוב נהדר בין תוכן קומי ייעודי לשירים אמיתיים שמסייעים להישאב אל רוח התקופה והמקום, אך קושי בתחזוק ושמירה על הזכויות לשימוש בכל אותן יצירות ממשחקי המקור הביאה להסרה שלהן מגרסאות עדכניות של הכותרים הוותיקים, לדאבונם של השחקנים. האם Rockstar אכן הצליחה להחזיר לעצמה את הרשות לנגן את כל מאות השירים הנודעים מכל שלושת המשחקים בטרילוגיה, או שאנחנו צפויים לחוות חוסרים והחלפות במסגרת ההשקה הטרייה? אין ספק כי זה יהיה נושא שיעסיק לא מעט מהמעריצים מעכשיו ועד למועד הזמינות הרשמית.

Rockstar מתכננת לחגוג את התאריך העגול של GTA 3 גם עם תוספות נוסטלגיות עבור המגה-להיט הנוכחי שלה, GTA Online

מתרגשים מההכרזה, או לא מצליחים להבין על מה כל המהומה ולמה בחברה מבזבזים את הזמן במקום להריץ קדימה את GTA 6? מוזמנים לדבר על זה עם כולם בתגובות.

%