Home Smartphone שמועה חדשה: שלוש השקות שונות (ומשונות?) ל-NVIDIA בחודש ינואר

שמועה חדשה: שלוש השקות שונות (ומשונות?) ל-NVIDIA בחודש ינואר

3
0

המבחר של החברה לתחילת שנת 2022 עשוי לכלול את ה-RTX 3090 Ti המפלצתי – וגם קאמבק לדגם ביניים וותיק מדור ה-Turing

רק לאחרונה נתקלנו ושיתפנו אתכם במידע אודות דגמי ה-Super המעודכנים ש-NVIDIA עשויה להציע לנו בתור תחנת ביניים עד להשקת דור RTX 4000 חדש לגמרי, והנה צצה לה שמועה חדשה נוספת שטוענת כי יש עוד כמה מוצרים חדשים (או חדשים-ישנים) שנמצאים בקנה, בדרך לחשיפה והשקה אפשרית בתוך כשלושה חודשים.

לפי הדיווח החדש, מפי מדליף טוויטר אנונימי למדי, NVIDIA החליטה להשיק שלושה כרטיסי מסך חדשים במהלך חודש ינואר 2022 (אולי במסגרת תערוכת CES הגדולה שמתוכננת לתחילתו?), כאשר רק אחד מהם משתייך את משפחת דגמי ה-Super המדוברת: ה-RTX 3090 Super שיהיה הדגם הבכיר החדש בסדרה כולה, ולצידו מהדורה משודרגת של ה-GeForce RTX 3070 Ti עם 16GB של זכרון GDDR6X, ביחד עם קאמבק של ה-GeForce RTX 2060 במהדורה עם 12GB של זכרון GDDR6.

השקות חדשות במהלך תערוכת האלקטרוניקה הגדולה CES 2022, או במועד ייעודי אחר ובנפרד לכל אחד מהדגמים? בינתיים אין לנו תשובה מבוססת לכך

השקה מחודשת של דגמים מדור ה-Turing היא משהו שהתחלנו לשמוע עליו כבר לפני כמה חודשים, בתור שיטה אפשרית להתמודדות על המחסור הגדול בשבבים באמצעות הגברה של ייצור בליטוגרפיה וותיקה יותר ועמוסה פחות לשם תמיכה בליטוגרפיות העדכניות שאינן עומדות בביקוש, כאשר הבחירה בדגם ה-RTX הצנוע ביותר שהגיע אל החנויות בתור מטרה נועדה לאפשר לחברה, לכאורה, להגיע למחיר נמוך ועממי מספיק כך שיוכל לחיות בשלום לצד דגמי ה–RTX 3060 המודרניים שכוללים הרבה יותר יחידות עיבוד פעילות ויעילות יותר.

RTX 3070 Ti עם נפח אחסון כפול הוא מוצר שלא שמענו עליו בעבר, לעומת זאת – אבל עם זאת מהווה התפתחות מסחרית הגיונית בשל ירידה במחירי השוק של שבבי ה-DRAM השונים, ובשל העובדה שהמתחרה AMD כבר מציעה בהצלחה זכרונות בנפח 16GB נדיב בדגמים עם מחירים מומלצים נמוכים יותר.

זכרונות GDDR6X בנפחים גדולים ובמהירות גבוהה עשויים להיות הכוכבים האמיתיים של NVIDIA בינואר 2022

דיווח טרי נוסף מספק עוד טוויסט בעלילה, עם הצהרה על כך שה-GeForce RTX 3090 Super כלל לא יהיה חלק מסדרת ה-Super, אלא יקבל את השם הרשמי RTX 3090 Ti ובכך יצטרף על שלישיית השקות ה-Ti הקיימות כבר בעידן ה-RTX 3090. גם המדליף התורן מאשר כי ה-RTX 3090 Super/Ti יכיל ליבת GA102 פעילה במלואה עם 10,752 יחידות CUDA, אך מוסיף לכך גם שימוש ב-24GB של זכרון GDDR6X מתקדם במיוחד במהירות 21,000MT/s, עם מעטפת הספק ענקית של 450 וואט ושימוש במחבר אספקת אנרגיה חדש שיסייע לתמוך בה באופן מעשי יותר.

שידרוג מירבי לכמות יחידות העיבוד וגם שיפור לזכרון הגראפי המתקדם ביותר שקיים בשוק יהוו הצעה מלהיבה עבור חובבי הגיימינג, אך כנראה שגם המחיר יהיה אימתני בהתאם – כאשר גם תג עלות מומלץ של 2,000 דולר הוא אופציה שלא ניתן לפסול על הסף (ואף מילה עם המחירים המעשיים בשוק שכנראה יהיו גבוהים בעשרות אחוזים נוספים).

באיזה תג מחיר תהיו מוכנים לשקול רכישה של ה-RTX 2060 במהלך השנה הבאה, אם בכלל?

נראה כי סדרת ה-RTX 3000 עוד לא קרובה למיצוי שלה, ועתידה ללוות אותנו עם לפחות צמד גלי השקות גם בשנת 2022. שמחים על כך, או חושבים שרק המעבר ל-RTX 4000 עם ארכיטקטורה ותהליך ייצור חדשים לחלוטין יהיו רלוונטיים ומעניינים באמת? בואו לדבר על זה בתגובות.

%