Home Hot News Xbox Game Pass na PC z nową nazwą. Od teraz gracze będą...

Xbox Game Pass na PC z nową nazwą. Od teraz gracze będą korzystać z usługi PC Game Pass

0
0
Xbox Game Pass na PC z nową nazwą. Od teraz gracze będą korzystać z usługi PC Game Pass

Xbox Game Pass na PC z nową nazwą. Od teraz gracze będą korzystać z usługi PC Game PassW ostatnich latach Microsoft wykonał kawał dobrej pracy i z biegiem czasu przekonuje do siebie coraz większe grono graczy. Trzeba jednak przyznać, że gigant ma wielki problem z odpowiednim nazewnictwem oferowanych przez siebie dóbr. Przykładem niech będą chociażby ostatnie konsole Xbox Series X i Series S, które przez mniej zorientowanych konsumentów mogą być łatwo mylone przez podobnie oznaczone konsole zeszłej generacji (One X i One S). Podobnie, choć nieco lepiej jest w przypadku usługi Game Pass, której do wyboru jest kilka wariantów i dopiero po wnikliwym wczytaniu się w instrukcje można się dowiedzieć, co jest co. Tym razem Microsoft postanowił uprościć tą sprawę i zmienił nazwę jednego z nich.

Zmiana nazwy na PC Game Pass nie będzie czymś kolosalnym, jednak warto ją odnotować, by nie zdziwić się przy wyborze subskrypcji czy włączaniu samej aplikacji. Ważniejszy może być fakt, że do usługi zmierzają takie tytuły, jak Sniper Elite 5, Trek to Yomi, Pigeon Simulator oraz niezapowiedziana jeszcze gra od Hugecalf Studios.

Xbox Game Pass na PC z nową nazwą. Od teraz gracze będą korzystać z usługi PC Game Pass [1]

Windowsowa aplikacja Xbox otrzyma niebawem przydatną funkcję. Koniec z zastanawianiem się, czy uruchomicie daną grę

Od teraz Xbox Game Pass na PC przechodzi do lamusa. Producent postanowił, że usługa na komputery osobiste będzie nosić nazwę PC Game Pass. Choć początkowo taki zabieg może wydać się dziwny, to jednak jest on całkiem logiczny – w końcu Xbox oraz PC w jednej nazwie to pewnego rodzaju zaprzeczenie, więc dobrze, że kwestia ta zostanie uproszczona. Na całe szczęście główne logo usługi pozostanie bez zmian, dlatego nie będzie problemu z rozpoznawalnością. Przy okazji widzimy tu znaczący nacisk na frazę Game Pass, która może występować dla różnych platform – Xbox jest więc wyłącznie oznaczeniem konsoli.

How the sausage got made​ #PCGamePass pic.twitter.com/5qBXNdTmHF

— Xbox Game Pass (@XboxGamePass) December 10, 2021

Xbox Game Pass już za kilka miesięcy będzie miał konkurencję – Sony pracuje nad abonamentem dla posiadaczy PlayStation

Jak widać zmiana ta nie będzie czymś kolosalnym, jednak warto ją odnotować, by nie zdziwić się przy wyborze subskrypcji czy włączaniu samej aplikacji. Ważniejszy może być fakt, że do usługi zmierzają kolejne nowe gry. Jak udało się potwierdzić, do PC Game Pass (a także do Xbox Game Pass) zmierzają Sniper Elite 5, Trek to Yomi, Pigeon Simulator oraz niezapowiedziana jeszcze gra od Hugecalf Studios. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie Sniper Elite 5 jest najgłośniejszą produkcją z tego grona. Jej zapowiedź odbędzie się już dziś o 21:45 w ramach pokazu ID@Xbox.

Źródło: Xbox

%